fbpx

Zinc Gluconate таблети

915.00ден

ЦинкГлуконат 70mg таблетите содржат цинк, кој е суштински минерал кој се наоѓа во речиси секоја клетка и е од витално значење за бројни процеси во телото. Цинкот ја стимулира активноста на неколку ензими и затоа е вклучен во нормалниот раст на клетките и сексуалното созревање, здрав имунитет, варење и одржување на еластични зглобови.

ЦинкГлуконат 70mg таблетите од HealthAid лесно се апсорбираат и искористуваат од страна на организмот со што се постигнува оптимален ефект.

Цинкот придонесува за нормална плодност и репродукција, како и за одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта. Има улога и во нормалната синтеза на протеини, за здрави нокти, коса, кожа и нормален вид.

Состав: Zinc (cink, zink) Gluconate 70mg, Which provides Zinc 10mg.

Дозирање

Возрасни и деца над 6 години една таблета на ден. Да не се надминува препорача­на­та дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалифику­ва­но лице.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Zinc Gluconate таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *