fbpx

Vitamin А + D3 Alkaloid

175.00ден

Капсулите Витамин А + Д3 Алкалоид® се употребуваат како додаток во исхраната кај деца и кај возрасни кои имаат зголемени потреби за овие витамини.

Состав

1 капсула содржи:

  • витамин А (во форма на ретинил палмитат) – 500 µg (1667 IU)
  • витамин Д3 (холекалциферол) – 10 μg (400 IU)

Фармацевтска форма

Меки капсули

Употреба

Капсулите Витамин А + Д3 Алкалоид® се употребуваат како додаток во исхраната кај деца и кај возрасни кои имаат зголемени потреби за овие витамини.

Пакувањe

Картонската кутија содржи 50 капсули (2 блистера) и упатство за употреба.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Vitamin А + D3 Alkaloid”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *