Аптека Хигија Фарм

Ventor гел 2%

275.00ден

Локален третман на болка и воспаление поради повреди или дегенеративни промени на мускулно-скелетниот систем.

ТЕРАПЕВТСКИ ИНДИКАЦИИ     

Болка и воспаление поради:

  • повреди (истегнување, шинување, тендинитис, теносиновитис, бурзитис, епикондилитис)
  • дегенеративни промени на мускулноскелетниот систем и меките ткива (артропатии, остеоартрит, ревматски болки)

СОСТАВ          

100 g гел содржи 2 g нимесулид

ПАКУВАЊЕ       

Кутија со туба со 50 g гел 2%.

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Ventor гел 2%”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *