fbpx

Good nature Valerian mix – чај за смирување

75.00ден

Билката валеријана, како главна компонента на чајот „Валеријан-микс“, заедно со жолтиот кантарион, придонесува  за нормална функција на нервниот систем. Билките валеријана и маточина придонесуваат за намалување на времето потребно за заспивање. Листот од нане има карминативен ефект и, исто така, придонесува за регулирање на нервната напнатост на мазните мускули, односно дејствува спазмолитично.

Clear

Свежо приготвен, чајот се пие навечер, засладен по желба. При користење на чајот не се препорачува ракување со моторни возила или со машини.

Ве молиме задолжително да го прочитате упатството за користење на чајот, кое се наоѓа на амбалажата, а за дополнителни информации консултирајте се со својот лекар или фармацевт.

Пакување

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Good nature Valerian mix – чај за смирување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *