fbpx
Sale!

Uriage Xemose SOS спреј против чешање (200 ml)

780.00ден 624.00ден

Ги смирува иритациите и чешањето за помалку од 60 секунди. Лесно се нанесува, брзо се апсорбира, немрсна формула.

Ги смирува иритациите и чешањето за помалку од 60 секунди. Лесно се нанесува, брзо се апсорбира, немрсна формула.

Двојно работење:

  • Ја намалува иритацијата и има смирувачки ефект
  • Го подобрува интегритетот на кожната бариера

Термалната вода Uriage 10%: смирува, хидрира, ја зајакнува кожната бариера, ја враќа рамнотежата на микробната бариера
Шеа путер 5%: ги враќа липидите во кожата
Глицерин, фитосквалан

Не-комедогена. Без мирис. Дерматолошки тестиран.

Користете:
Протресете го пред употреба. Прснете на 20 см растојание од кожата . Оставете да делува. Може да го употребите веднаш штом осетите потреба. Овозможува брзо дејствување за ублажување на чешањето. За бебиња, деца и возрасни. За лице и тело.

Состојки (INCI):

Aqua (Water, Eau), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hydrogenated Polydecene, Squalane, Ceteareth-20, Cetearyl Isononanoate, Glyceryl Stearate, Butylene Glycolte, Glycerin, Ceanetolary-12-Ceteareth-12 Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Chlorphenesin, O-Cymen-5-Ol, Tocopheryl Acetate, Raspberry Seed Oil / Palm Oil Aminopropanediol Esters, Shorea Stenoptera Seed Butter, Citricide Acidos Oil Phostroing Oil / Palm Oil / Palm Oil Esters, Shorea Stenoptera Seed Butter, Citricide Acidospinopinopinopinopan Asi Butter, Citricide Acidospinopinopinopinopin Asi Butter, Atic Oriphorphedos Oil / Palm Oil.

Предупредувања:
ОПАСНОСТ. Силно запалив аеросол!
H229: Контејнер под притисок: може да експлодира ако се загрее.
P210: Да се ​​чува подалеку од топлина / искри / отворен пламен / топла површина. Забрана за пушење.
P251: Контејнер под притисок: не дупнувајте и не согорувајте дури и кога е празен.
P410: Заштитете од сончева светлина.
P412: Не изложувајте на температура над 50 ° C / 122 ° F
P102: Да се ​​чува подалеку од дофат на деца.
P211: Не прскајте на гол пламен или на кој било блескав материјал.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Xemose SOS спреј против чешање (200 ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *