fbpx
Sale!

Uriage Xemose синдет за чистење за сува кожа (200ml)

499.00ден 399.00ден

Наменет за сува кожа склона кон атопија. Погоден е за бебиња, деца и возрасни, за лице и тело.

Без парабени, класични сапуни и мириси. Хипоалергично, физиолошко pH.

Обезбедува безбедна и мека грижа за секојдневна употреба. Со термална вода Uriage, богата со минерални соли и микроелементи и Cerastol-2F, кој обезбедува навлажнувачко и смирувачко дејство претставува идеална нега за сува кожа

Користете:
Нанесете на влажно лице, масирајте да настани пена и потоа исплакнете темелно и исушете го лицето.

Состојки (INCI):

AQUA, URIAGE THERMAL SPRING WATER, MAGNESIUM LAURETH SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, POLYSORBATE 20, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER, PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLETATE, DMDM HYDANTOIN, CITRIC ACID, EDTA, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROLS, RASPBERRY SEED OIL/PALM OIL AMINOPROPANEDIOL ESTERS.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Xemose синдет за чистење за сува кожа (200ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *