fbpx
Sale!

Uriage Xemose крем против иритација (200ml)

989.00ден 791.00ден

Универзален емолиентен крем Xemose е наменет за нега на екстремно сува кожа и кожа склона кон атопија.

Формулата се заснова на патентираниот комплекс на липиди Церастерол-2Ф (омега-3-керамид и омега-6-керамид + фитостероли), кој ја смирува и ја враќа природната заштита на кожата.

Во комбинација со термалната вода Uriage, богата со минерали и елементи во трагови, нуди хидратација, смирување и заштита на сувата кожа.

За лице и тело. За бебиња, деца и возрасни. Без парфем и парабени. Хипоалергично, некомедогено.

Користете:
Нанесете на чиста кожа после туширање. По миењето, нежно исушете ја кожата со крпа (не тријте). За лице и тело. За бебиња, деца и возрасни

Состојки (INCI):

Aqua (Water, Eau), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Butyrospermum Parkii(Shea) Butter, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Polysorbate 60, Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, Squalane, Sodium Polyacrylate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Dimethicone, Chlorphenesin, Tocopheryl Acetate, Cetrimonium Bromide, O-Cymen-5-Ol, Piroctone Olamine, Xanthan Gum, Raspberry Seed Oil/Palm Oil Aminopropanediol Esters, Asiaticoside -Phytosphingosine, Borage Seed Oil Aminopropanediol Amides

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Xemose крем против иритација (200ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *