fbpx
Sale!

Uriage Xemose крем за околу очи

490.00ден 392.00ден

Кремот за очи Uriage Xemose е специјално формулиран третман за чувствителна област околу очите. Работи на намалување на  непријатното чувство на сувост и затегнатост. Неговата формула за висока толеранција интензивно ја храни кожата, ја обновува бариерата на кожата и ги штити од надворешни влијанија.

15ml

  • CERASTEROL 2F – ја преструктуира и ја зајакнува кожната бариера
  • Хијалуронска киселина – обезбедува интензивно дејство.
  • Декстран сулфат –
  • Шеа путер 5% – добиен од ореви на африканско дрво кое делува негователно и регенеративно.
  • Масло од семе од малина – спречува дехидрираност, смирува, ја храни кожата и го намалува црвенилото.
  • Стероли од семе од репка – обезбедуваат омекнување на кожата.
  • Uriage термална вода – смирува, навлажнува, создава заштитен слој и ја зајакнува кожната бариера.

Без мирис. Крем, не-мрсна текстура. Тестирано под дерматолошки и офталмолошки надзор.

Користете:
Нанесете нежно наутро и / или навечер во пределот околу очите и очните капаци. За бебиња, деца и возрасни.

Состојки (INCI):

Aqua (Water, Eau), Dicaprylyl Ether, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Isononanoate, Glycerin, Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, Steareth-2, Steareth-21, 1,2-Hexenxancediolate (Beareth-21) 1, 2-Glenyxancediolate, Raphenxancediol (Beehescraycediol), Raphenxancediolate (Bee) Sterols, Sodium Sulfate Dextran Chlorphenesin,, Sodium Hyaluronate Polyacrylate-13, Acrylate / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum Polyisobutene, O-Cymen-5-Ol, Tromethamine Raspberry Seed Oil / Palm Oil Aminopropanediol Esters, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Tocopherol

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Xemose крем за околу очи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *