fbpx
Sale!

Uriage Xemose крем за лице 40ml

450.00ден 360.00ден

Кремот за лице Uriage Xemose е соодветен за многу сува, чувствителна кожа на лице склона кон атопичен дерматитис. Наменет е како грижа за сите форми на сува кожа на лицето: атопичен дерматитис, сува кожа кај постари лица, сува кожа поради надворешни фактори (ветер, студ, сув воздух).

Ја навлажнува, смирува и ја храни чувствителната кожа која има недостаток на липиди.

Делува:

  • Смирувачки – со помош на патентираниот Хроноксин кој има непосредно смирувачко дејство.
  • Храни – благодарение на комплексот Церастерол 2Ф, овој крем ја обновува и ја зајакнува бариерата на кожата со 24-часовна ефикасност.
  • Заштитува – TLR2-Regul ја регулира вродената имунолошка бариера, а термичката вода Uriage ја балансира микробната бариера.

Без парабени и парфеми.

Главни состојки:
Уринарна термална вода, Церастерол-2Ф, шеа путер.

Користете:
Нанесете наутро и навечер на исчистена кожа на лицето. За лесна хигиена на кожата, користете масло за миење на Xemose Syndicate или масло за перење Xemose.

Состојки (INCI):

Aqua (Water, Eau), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hydrogenated Polydecene, Glycerin, Cetearyl Isononanoate- Isodecyl Neopentanoate, Propylheptyl Caprylate, Butylene Glycol, Ptfe -Steareth-2, Steareth-21, Tapioca Starch, Pentaerythrityl Distearate, Cetyl Alcohol- Dimethicone, Cera Microcristallina (Microcristalline Wax), Sodium Polyacrylate, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Tocopheryl Acetate, Chlorphenesin, O-Cymen-5-Ol, Piroctone Olamine, Xanthan Gum, Raspberry Seed Oil/Palm Oil Aminopropanediol Esters, Polymethylsilsesquioxane, Asiaticoside, Phytosphingosine, Borage Seed Oil.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Xemose крем за лице 40ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *