fbpx
Sale!

Uriage Xemose емолиентен крем против иритации (400 ml)

1,420.00ден 1,136.00ден

Универзалниот емолиентен крем Xemose е наменет за нега на екстремно сува кожа и кожа склона кон атопија.

Формулата се заснова на патентираниот комплекс на липиди Церастерол-2Ф (омега-3-керамид и омега-6-керамид + фитостероли), кој ја смирува и ја враќа природната заштита на кожата. Во комбинација со термалната вода Uriage, богата со минерали и елементи во трагови нуди хидратација, смирување и заштита на сувата кожа.

За лице и тело. За бебиња, деца и возрасни. Без парфем и парабени. Хипоалергично, некомедогено.

Користете:
Нанесете ја на чиста кожа после туширање или капење. По миењето, нежно исушете ја кожата со крпа (не тријте).

Состојки (INCI):

Aqua (Вода), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Butyrospermum Parkii(Shea) Butter, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Polysorbate 60, Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, Squalane, Sodium Polyacrylate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Dimethicone, Chlorphenesin, Tocopheryl Acetate, Cetrimonium Bromide, O-Cymen-5-Ol, Piroctone Olamine, Xanthan Gum, Raspberry Seed Oil/Palm Oil Aminopropanediol Esters, Asiaticoside -Phytosphingosine, Borage Seed Oil Aminopropanediol Amides

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Xemose емолиентен крем против иритации (400 ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *