Uriage Roséliane CC крем SPF 30 (40ml)

860.00ден

Шифра: 1423777 Категории: ,

Ја навлажнува и штити кожата и го изедначува тенот. Крем CC е сеопфатна грижа за чувствителна кожа склона кон црвенило: покрива несовршености и црвенило, навлажнува подолго време, штити од УВА и УВБ зраци, ја обновува и ја зајакнува бариерата на кожата и ја штити од надворешни штетни фактори. Спречува формирање на црвенило и го намалува веќе присотното црвенило. Богата и немасна текстура, по нанесувањето кожата е мека и навлажнета.

Хипоалергично, некомедогено. Универзална сенка – за секој тен.

Користете:
Нанесете наутро на лицето.

Состојки (INCI):

AQUA (WATER,EAU) – DICAPRYLYL CARBONATE – TITANIUM DIOXIDE – ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE – HYDROGENATED VEGETABLE OIL – DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – ETHYLHEXYL SALICYLATE – DIMETHICONE – NYLON-12 – C20-22 ALKYL PHOSPHATE – CI 77492 (IRON OXIDES) – C20-22 ALCOHOLS – CI 77491 (IRON OXIDES) – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – DIGLYCERIN – PHENOXYETHANOL – DECYL GLUCOSIDE – TRIACONTANYL PVP – PARFUM (FRAGRANCE) – CHLORPHENESIN – CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) – XANTHAN GUM – MICA – BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROLS – O-CYMEN-5-OL – TOCOPHERYL ACETATE – ALUMINA – SODIUM HYDROXIDE – TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE – PHYTOSPHINGOSINE – RASPBERRY SEED OIL/PALM OIL AMINOPROPANEDIOL ESTERS – SILICA – BHT – PANAX GINSENG ROOT EXTRACT – TOCOPHEROL – MALTODEXTRIN – TIN OXIDE

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Roséliane CC крем SPF 30 (40ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *