fbpx
Sale!

Uriage Roseliane Anti-Rougeurs, крем против црвенило (40ml)

770.00ден 616.00ден

Кремот Uriage Roseliane содржи патентиран комплекс Cerasterol-2F кој смирува, ја обновува бариерата на кожата и штити од надворешни фактори кои предизвикуваат црвенило.

Специјалните состојки ја нормализираат микроциркулацијата, а термалната вода Uriage нуди вистинско чувство на свежина и мекост и темелно ја навлажнува кожата. Зелените бисерни честички во кремот обезбедуваат визуелен ефект кој се меша со бојата на кожата.

Главни состојки:
Uriage термална вода, Церастерол-2Ф (липиден комплекс), екстракт од женшен, декстран сулфат, екстракт од роза.

Користете:
Нанесете на лицето наутро и навечер, особено во критичните области (образи, област на нос, нос и брада). Одлична основа за нанесување шминка.

Состојки (INCI):

AQUA (WATER) – URIAGE THERMAL SPRING WATER – GLYCERIN – CETEARYL ISONONANOATE – SQUALANE – BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) – LIMNANTHES ALBA (MEADOWFOAM) SEED OIL – PENTAERYTHRITYL DISTEARATE – PTFE – CETYL ALCOHOL – PENTYLENE GLYCOL – TITANIUM DIOXIDE – DIMETHICONE – SODIUM ACRYLATE / SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER – INULIN LAURYL CARBAMATE – ISOHEXADECANE – BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROLS – RASPBERRY SEED OIL / PALM OIL AMINOPROPANEDIOL ESTERS – STEARETH-2 – STEARETH-21 – MICA – SODIUM DEXTRAN SULFATE – CHLORPHENESIN – PARFUM (FRAGRANCE) – ROSA CENTIFOLIA FLOWER WAX – ROSA DAMASCENA FLOWER WAX – POLYSORBATE 80 – TOCOPHERYL ACETATE – O-CYMEN-5-OL – CITRIC ACID – PANAX GINSENG ROOT EXTRACT – SORBITAN OLEATE – MALTODEXTRIN – CI 73360 (RED 30) – PHENOXYETHANOL – PVP.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Roseliane Anti-Rougeurs, крем против црвенило (40ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *