fbpx
Sale!

Uriage Pruriced гел (100ml)

520.00ден 416.00ден

Uriage Pruriced гел е дерматолошки смирувачки гел за нега на влакнести и суви области каде што има чешање, иритација или каснување од инсект. Погоден за употреба кај деца, доенчиња и возрасни.

Хипоалергично, некомедогено, без мирис, без парабен.

Гелот е СОС-нега против чешање, специјално дизајниран за ослабена и иритирана кожа. Каламин, познат по неговото смирувачко дејство обевзбедува висока ефикасност.

Користете:
Аплицирајте на погодените области по потреба. Поради својата немасна текстура, погоден е за нанесување на поголеми и влакнести делови од телото. За бебиња, деца и возрасни.

Состојки (INCI):

Aqua (вода), Urea, Uriage Thermal Spring Water, Squalane, Glycine, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Glycerin, Sorbitan Stearate, Algin, Polysorbate 60, Phenoxyethanol, Cholesterol, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Dextran Sulfate, Sodium Hydroxide.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Pruriced гел (100ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *