fbpx
Sale!

Uriage Eau Thermale крем за лице SPF 20 (40 ml)

860.00ден 688.00ден

Кремот Uriage со термална вода и заштитен фактор SPF 20 е наменет за нега на нормална до комбинирана кожа. Овој лесен, освежителен крем ја навлажнува кожата и содржи активни состојки кои помагаат да се заштити кожата од штетните ефекти на загадувањето во градовите. Исто така, ја штити кожата од УВ зраци!

Главни состојки: витамин Ц и Е.

Линијата Eau thermale содржи активна состојка „H20 patch“, која го враќа површинскиот слој на кожата кога дејството на хидролипидниот слој е несоодветно. „H20 patch“ постепено ослободува навлажнувачки честички во согласност со потребите на кожата. Целата линија се базира на термалната а вода Uriage, која ја обновува кожната бариера.

Користете:
Нанесете наутро и / или навечер на исчистената кожа на лицето, вратот и деколтето. Избегнувајте го пределот околу очите.

Состојки (INCI):

AQUA (ВОДА, EAU), ETHYLHEXYL METHOXYCINAMATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, DIMETHICONE, ISONONYL ISONONANOATE, POLYMETHYL METHACRYLATE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, SQUALANE, STEARETH-2, STEARETH-21, PHENOXYETHANOL, BUTYLENE GLYCOL, PARFUM (FRAGRANCE), GLYCERIN, TRHALOSE, UREA, CETYL ALCOHOL, CHLORPHENESIN, TETRASODIUM EDTA, XYLITYLGLUCOSIDE, AHDROXYLITOL, CITRIC ACID, O-CY-MEN-5-OL, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, PENTYLENE GLYCOL, SERINE, POLYSORBATE 60, SORBITAN ISOSTEARATE, XYLITOL, GLUCOSE, ALGIN, CAPRYLYL GLYCOL, DISODIUM PHOSPHATE, GLYCERYL POLYACRYLATE, PULLULAN, SODIUM HYALURONATE, ASCORBYL TETRAISOPALMITATE, BHT, POTASSIUM PHOSPHATE.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Eau Thermale крем за лице SPF 20 (40 ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *