fbpx
Sale!

Uriage Keratosane 30 гел-крем (40ml)

560.00ден 448.00ден

Гел-кремот Uriage Keratosane 30 е третман за локална нега на тврда кожа на стапалата, колената, лактите и други области на телото и скалпот на деца и возрасни.

Продира веднаш и дејствува веднаш. Високата концентрација (30%) на уреа овозможува силен кератолитички ефект врз грубите и стврднати области на кожата. Гел-кремот Uriage Keratosane 30 е хипоалергичен, без мирис и без комедогени, без парабени.

Упатство за употреба: Нанесете два или повеќе пати на ден на погодените области. За бебиња, деца и возрасни. За тело и скалп.

Состојки (INCI): Аква (вода), уреа, термална изворска вода Урит, Сквалан, Глицин, Парафинум течност (минерално масло), Глицерин, Сорбитан стеарат, Алгин, Полисорбат 60, Феноксиетанол, Холестерол, Акрилати / C10-30 алкил акрилат крст , Сулфат натриум декстран, натриум хидроксид.

Пакување: 40 ml

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Keratosane 30 гел-крем (40ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *