fbpx
Sale!

Uriage DS шампон за кераторедукција (150ml)

590.00ден 472.00ден

Uriage DS шампонот за кераторедукција е одличен за чувствителна и иритирана кожа. Елиминира сув или мрсен првут. Скалпот се чисти и чешањето се смирува. Ја остава косата мека, убава и сјајна. Патентираната технологија TLR2-Regul во комбинација со термичката вода Uriage работи специјално за смирување и заштита на скалпот. Има кераторегулаторно дејство затоа што салицилната киселина ги отстранува лушпите. Комбинацијата на пироктон оламин и цинк лактат се бори и спречува вишок Маласезија, која го влошува првутот.

Упатства за употреба: Нанесете еднаш или двапати неделно на влажна коса, чело и тил. Нежно масирајте, оставете 2-3 минути и потоа исплакнете темелно. Избегнувајте контакт со очите. Не е погоден за деца под 3-годишна возраст или за бремени жени и доилки.

Состојки (INCI):

Aqua (Water, Eau), Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoyl Glutamate, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Parfum (Fragrance), Butylene Glycol, Salicylic Acid, Peg-4 Distearyl Ether, Piroctone Olamine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Zinc Lactate, Polyquaternium-22, Sodium Chloride, Polyacrylate Crosspolymer-6, Laureth-2, Peg/Ppg-120/10 Trimethylolpropane Trioleate, Isostearamide Mipa, Distearyl Ether, Glycerin, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Laurate, Coconut Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Benzoate, Citric Acid, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Phytosphingosine, T-Butyl Alcohol, Alcohol, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Asiaticoside, Potassium Sorbate.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage DS шампон за кераторедукција (150ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *