fbpx
Sale!

Uriage Hyseac SOS паста (15g)

670.00ден 536.00ден

Uriage Hyseac SOS Paste е развиен за ноќна нега која го забрзува сушењето на акните. Пастата е погодна за:

Uriage Hyseac SOS Paste е развиен за ноќна нега која го забрзува сушењето на акните. Пастата е погодна за:

  • Тинејџери
  • Возрасни

Активноста на СОС-пастата е видлива дури и по две ноќи.

Клучната состојка во пастата е зелената глина. Пастата содржи 10% од овој вид глина.

Хипоалергично – не е модерно.

Состав:
Термална вода Uriage, ихтиол, зелена глина (10%), цинк оксид, талк, екстракт од масло од чајно дрво.

Состојки (INCI):

ZINC OXIDE, OLEIC/LINOLEIC/LINOLENIC/POLYGLYCERIDESN AQUA (WATER/EAU), ILLITE, TALC, TRIDECYL TRIMELLITATE, OCTYLDODECANOL, CERA ALBA (BEESWAX), STEARETH-2, SODIUM SHALE OIL SULFONATE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, 1-2-HEXANEDIOL, PROPYLENE CARBONATE, 4-TERPINEOL, SALICYLIC ACID

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Hyseac SOS паста (15g)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *