fbpx
Sale!

Uriage Hyseac серум (40 ml)

830.00ден 664.00ден

Одличен производ: ја подобрува текстурата на кожата, го враќа здравиот сјај, ги намалува несовршеностите. Видливи резултати за 7 дена.

Серумот Uriage Hyseac содржи 82% активни состојки од природно потекло.

Содржи висока концентрација на дерматолошки активни состојки:

  • Комплекс TLR2-комплекс,
  • МПА-комплексен комплекс: регулира микробиофилм –
  • АХА комплекс 6% (гликолна, јаболкова, млечна киселина): го подобрува квалитетот на кожата, ја подобрува текстурата на кожата
  • Uriage термална вода 10%: хидрира, смирува и ја зајакнува кожата бариера
  • Lens esculenta: тесни пори
  • Цинк: мат

Одличен производ: ја подобрува текстурата на кожата, го враќа здравиот сјај, ги намалува несовршеностите. Видливи резултати за 7 дена.

Користете:
Нанесете наутро и / или навечер пред секојдневна нега (на пр. Hyseac-3 regul) на претходно исчистена и сува кожа. Избегнувајте контакт со очите. Бидејќи производот содржи АХА киселини, користете крема за сончање во случај на изложување на сонце. Текстура без масло која брзо се апсорбира, идеална како основа за шминкање. Лесна за употреба, текстура погодна за девојчиња и момчиња.

За лице – Тестирано на кожа склона кон акни – некомодегенична.

Состојки (INCI):

Aqua (Water, Eau), Dimethicone, Propanediol, Polysorbate 20, Glycolic Acid, Malic Acid, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Lactic Acid, Sodium Hydroxide, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Diglycerin, Glycerin, Polysilicone-11, Glycine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Chlorphenesin, Pentylene Glycol, Parfum (Fragrance), Phytosphingosine, Lens Esculenta (Lentil) Seed Extract, Xanthan Gum, Zinc Lactate, Asiaticoside, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Sodium Benzoate, Caprylyl Glycol, Decyl Glucoside, Rhamnose, Glucose, Glucuronic Acid.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Hyseac серум (40 ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *