fbpx
Sale!

Uriage Hyseac R регенеративна емулзија (40 ml)

750.00ден 600.00ден

За нега на сува и екстремно иритирана кожа на лицето, склона кон создавање на акни.

Uriage Hyseac R е нова генерација на козметички состојки погодни за нега на сува и екстремно иритирана кожа на лицето.

Производот е особено погоден за нега на кожата на лицето, што е многу склоно кон акни.

Содржи Церастерол, козметичка состојка што помага да се воспостави горниот слој на кожата на телото. Кремот е збогатен и со регулатор под кратенката TLR2, кој ја регулира заштитната функција на кожата.

Uriage термалната вода е уште една состојка која е неопходна состојка на козметички производ, бидејќи извршува важна функција на навлажнување на кожата на лицето.

Производот има лесна текстура што не остава траги.

Употреба на емулзија на Uriage Hyseac
Нанесете наутро и / или навечер на чиста и сува кожа. Избегнувајте контакт со очите. Тестирано на кожа склона кон акни. Хипоалергично-некомично.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Hyseac R регенеративна емулзија (40 ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *