fbpx
Sale!

Uriage Hyseac K18 емулзија за масна кожа (40 ml)

730.00ден 584.00ден

Се користи за запушени пори, за намалување на црни точки и појава на акни. Регулира прекумерно лачење на себум, ја измазнува, навлажнува и матира кожата.

Лесна, немасна текстура, брзо се апсорбира и не остава мрсни траги. Враќа здрав изглед на кожата.

Користете:

Нанесете навечер на исчистена кожа.
Избегнувајте ја областа околу очите. Ако нанесете емулзија наутро, задолжително користете крема за сончање, ви препорачуваме емулзија Uriage Hyseac со заштитен фактор SPF30 или SPF50.
Ефикасност докажана за кожа склона кон акни.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Hyseac K18 емулзија за масна кожа (40 ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *