fbpx
Sale!

Uriage Hyseac гел за миење на лице 150ml

620.00ден 496.00ден

Uriage Hyseac е нежен дерматолошки гел погоден за чистење на комбинирана и мрсна кожа кој длабоко ги чисти и отстранува нечистотиите и вишокот себум, без да го оштети епидермисот. Дерматолошкиот гел навлажнува, смирува и работи против слободните радикали.

Без класични сапуни, може да се измие, има пријатен мирис, некомедоген и хипоалергичен. Не содржи парабени.

Користете:
Нанесете мала количина на гел во вашите дланки и нежно масирајте ја на влажна кожа. Потоа добро исплакнете со вода.

Состојки (INCI):

AQUA, URIAGE THERMAL SPRING WATER, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-80 GLYCERYL COCOATE, SODIUM COCOAMPHOACETATE, PPG-2 HYDROXYETHYL COCAMIDE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM LAURETH-8 SULFATE, SODIUM METHYL COCOYL TAURATE, GLYCINE, SODIUM CHLORIDE, PPG-2 HYDROXYETHYL COCO/ISOSTEARAMIDE, CITRIC ACID, PIROCTONE OLAMINE, SODIUM OLETH SULFATE, MAGNESIUM LAURETH SULFATE, PARFUM (FRAGRANCE), MAGNESIUM LAURETH-8 SULFATE, MAGNESIUM OLETH SULFATE, EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, PHENOXYETHANOL, SODIUM METABISULFITE.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Hyseac гел за миење на лице 150ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *