fbpx
Sale!

Uriage Hyseac матирачка емулзија (40ml)

690.00ден 552.00ден

Uriage Hyseac матирачка емулзија за комбинирана и мрсна кожа со двоен ефект го намалува мрсниот сјај и обезбедува влага на кожата.

Состојките во емулзијата овозможуваат апсорпција на вишокот себум и ја матираат кожата. Емулзијата делува како заштита од загадување и други штетни ефекти од околината, истовремено намалувајќи го производството на себум. Навлажнува и смирува.

Пријатен мирис, хипоалергична, некомедогена, нежна и безмасна текстура. Без парабени.

Користете:

Нанесете на сува и претходно исчистена кожа на лицето. По употребата, кожата е мека и еластична, а ефектот трае до 12 часа.

Состојки (INCI):

AQUA, URIAGE THERMAL SPRING WATER, ALCOHOL, GLYCERIN, DIGLYCERIN, ISODODECANE, ISODECYL NEOPENTANOATE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, BUTYLENE GLYCOL, POLYMETHYL METHACRYLATE, PTFE, CETEARYL ISONONANOATE, DIMETHICONE, DIMETHICONE/BIS-ISOBUTYL PPG-20 CROSSPOLYMER, POLYACRYLATE-13, CETYL ALCOHOL, PARFUM, LAURYL GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL-2, DIPOLYHYDROXYSTEARATE, POLYSOBUTENE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, SODIUM POLYACRYLATE, LENS ESCULENTA SEED EXTRACT, CYMEN-5-OL, SODIUM HYDROXIDE, POLYSORBATE 20, PHENOXYETHANOL, GLYCYRRHIZA INFLATA ROOT EXTRACT, ETHYLHEXYLGLYCERIN, TOCOPHEROL, CI42090.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Hyseac матирачка емулзија (40ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *