fbpx
Sale!

Uriage Gyn-8 гел за интимна нега (100ml)

450.00ден 360.00ден

Нежно чисти без ефект на сувост. истовремено смирувајќи ја иритацијата и чувството на непријатност.

Благодарение на специјалниот комплекс со гликоестри нежно чисти без ефект на сувост. истовремено смирувајќи ја иритацијата и чувството на непријатност.

Гелот има пријатна пенлива текстура, е хипоалерген, нема парабени и класични сапуни.

Има pH 8 и е гинеколошки тестиран. Тоа овозможува брзо враќање на нормалната вагинална флора.

Користете:
Користете повремено или само во случаи на иритација или во комбинација со други терапии. Исплакнете темелно.

Состојки (INCI):

Aqua (вода), Uriage thermal spring water, sodium laureth sulfate, sodium chloride, sodium cocoamphoacetate, sodium laureth-8 sulfate, PEG-80 glyceryl cocoate, glycerin, coco-glucoside, magnesium laureth sulfate, sodium oleth sulfate, sodium methyl cocoyl taurate, parfum (fragrance), magnesium laureth-8 sulfate, glycol distearate, PEG-120 methyl glucose dioleate, piroctone olamine, DMDM hydantoin, glyceryl oleate, magnesium oleth sulfate, lactic acid, alcohol, leontopodium alpinum flower (leaf extract)

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Gyn-8 гел за интимна нега (100ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *