fbpx
Sale!

Uriage Eau Thermale термална вода во спреј (150 ml)

440.00ден 352.00ден

Спрејот од термална вода Uriage е природна, бактериолошки чиста изотонична термална вода за нега и освежување на лицето и телото на доенчиња, деца и возрасни.

Навлажнува,смирува и ги намалува слободните радикали. Ја заштитува кожата и мукозните мембрани. Погоден е за секојдневна нега на чувствителна кожа на спортисти, за чувствителна кожа на лице, по сончање, …

Силициумот го зајакнува хидролипидниот филм на кожата. Исто така, помага да се обнови бариерата на кожата, благодарение на минералните соли.

Користете:
Прскајте толку често колку што ви одговара. Не сушете и не бришете, бидејќи тоа ќе ја намали пенетрацијата на активните состојки.

Предупредувања:
H229: Контејнер под притисок: може да експлодира ако се загрее.
P210: Да се ​​чува подалеку од топлина / искри / отворен пламен / топла површина. Забрана за пушење.
P251: Контејнер под притисок: Не дупнувајте и не согорувајте го дури и кога е празен.
P410: Заштитете го од сончева светлина.
P412: Не изложувајте го на температура над 50 ° C / 122 ° F
P102: Да се ​​чува подалеку од дофат на деца.
P211: Не прскајте на гол пламен или на кој било блескав материјал.

Состојки (INCI):
Aqua (Water, Eau) 

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Eau Thermale термална вода во спреј (150 ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *