fbpx
Sale!

Uriage Eau thermale Essence термална вода (100ml)

890.00ден 712.00ден

Термалната вода е збогатена со минерали, калциум [Ca] и магнезиум [Mg], за да се зајакне хидрациската бариера. Засилен со хијалуронска киселина со висока молекуларна тежина, екстракт од свила и пребиотик интензивно ја навлажнува и го открива природниот сјај на кожата. На кожата не остава мрсен филм.

  • Ја хидрира кожата и ја зајакнува нејзината бариера
  • Ја осветлува кожата – екстрактот од свилено дрво ги детоксифицира клетките, а со тоа го изедначува тонот и  зголемува сјајот. Хијалуронската киселина ја зајакнвува кожата и ја враќа нејзината мекост.

Состав:

AQUA (WATER, EAU) ● DIGLYCERIN ● 1,2-HEXANEDIOL ● ALBIZIA JULIBRISSIN BARK EXTRACT ● GLYCERIN ● XYLITYLGLUCOSIDE ● ANHYDROXYLITOL ● INULIN ● PEG-80 GLYCERYL COCOATE ● XYLITOL ● SODIUM HYALURONATE ● CALCIUM GLUCONATE ● GLUCOSE ● PARFUM (FRAGRANCE) ● XANTHAN GUM ● POLYQUATERNIUM-51 ● MAGNESIUM GLUCONATE ● SODIUM BENZOATE ● CITRIC ACID

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Eau thermale Essence термална вода (100ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *