Uriage Eau Thermale термална вода во спреј – пакет (2 x 300 ml)

635.00ден

Спреј за термална вода Uriage е природна, бактериолошки чиста изотонична термална вода за нега и освежување на лицето и телото

Спреј за термална вода Uriage е природна, бактериолошки чиста изотонична термална вода за нега и освежување на лицето и телото на доенчиња, деца и возрасни. Навлажнува,смирува и делува против слободните радикали. Ја заштитува кожата и мукозните мембрани. Погоден е за секојдневна нега на чувствителна кожа на спортисти, за чувствителна кожа на лице, по сончање, …

Користете:
Прснете по лицето или телото, не бришете, оставете ја да се впие и да делува. Хипоалергена, бактериолошки чиста, без мирис, без конзерванси, физиолошка pH.

Предупредувања:
Предупредување: пазете се!
H229: Контејнер под притисок: може да експлодира ако се загрее.
P210: Да се ​​чува подалеку од топлина / искри / отворен пламен / топла површина. Забрана за пушење.
P251: Контејнер под притисок: Не дупнувајте и не согорувајте дури и кога е празен.
P410: Заштитете од сончева светлина.
P412: Не изложувајте на температура над 50 ° C / 122 ° F
P102: Да се ​​чува подалеку од дофат на деца.
P211: Не прскајте на гол пламен или на кој било блескав материјал.

Состојки (INCI):

AQUA (WATER, EAU) – NITROGEN.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Eau Thermale термална вода во спреј – пакет (2 x 300 ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *