fbpx
Sale!

Uriage D.S. емулзија за нега на лице 40ml

650.00ден 520.00ден

Uriage DS емулзија се користи  за нега на кожата подложна на иритација, црвенило и/или лупење, но и за нега на теменица кај бебиња (себороичен дерматитис кај бебињата, познат под називот „crusta lutea“, млечна краста).

Комбинацијата на активни состојки кои ја чистат кожата, како и  патентираниот комплекс со анти-иритирачки ефект, заедно со термичката вода Uriage ја смируваат кожата. Лесна текстура, не е мрсна, без мирис.

Погоден за бебиња, деца и возрасни. Некомедогена и хипоалергична. Без мирис и без парабени.

Користете:
За лице, тело и скалп, два пати дневно на исчистена кожа. Погоден за бебиња, деца и возрасни.

Предупредување:
Избегнувајте го пределот околу очите.

Состојки (INCI):

Aqua (Water), Uriage Thermal Spring Water, Glycerin, Octyldodecanol, Butylene Glycol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Sodium Polyacrylate, Pentylene Glycol, Polysorbate 60, Piroctone Olamine, Xanthan Gum, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Phytosphingosine, Citric Acid, Asiaticoside.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage D.S. емулзија за нега на лице 40ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *