fbpx
Sale!

Uriage Depiderm SPF 15 течност против пеги (30ml)

1,180.00ден 944.00ден

Лесна течност која ги корегира кафените дамки и го изедначува тенот, обезбедувајќи истовремено кожата да биде навлажнета и заштитена. Неговата лесна текстура ја остава кожата еластична и удобна.

Со Cx комплекс, ултра концентриран раствор со 20% состојка против пеги, со смирувачки и антиоксидантни активни состојки, [екстракти од грашок и сахароза, витамин Ц, термална вода, еноксолон], ги коригира кафените дамки и ја изедначува пигментацијата. Збогатена е со AHAs за зајакнување на ексфолијацијата на пигментираните епидермални клетки.

Со својот систем SPF 15 УВ филтри, овој крем спречува појава на пеги.

Нанесете наутро на лицето, вратот и деколтето. Избегнувајте ја областа околу очите.  За време на интензивно изложување на сонце, ставете го како додаток на соодветен производ за заштита од сонце.

Состојки (INCI):

AQUA (WATER, EAU) ● ETHYLHEXYL SALICYLATE ● ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE ● BUTYLENE GLYCOL ● MALTODEXTRIN ● STEARETH-21 ● ASCORBYL TETRAISOPALMITATE ● BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ● DICAPRYLYL CARBONATE ● LACTIC ACID ● DIMETHICONE ● GLYCERIN ● STEARETH-2 ● SUCROSE DILAURATE ● GLYCYRRHETINIC ACID ● ISODECYL NEOPENTANOATE ● SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER ● PHENOXYETHANOL ● SODIUM HYDROXIDE ● ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER ● ISOHEXADECANE ● POLYMETHYL METHACRYLATE ● SODIUM COCOYL GLUTAMATE ● CHLORPHENESIN ● DIMETHICONOL ● POLYSORBATE 80 ● TETRASODIUM EDTA ● XANTHAN GUM ● PISUM SATIVUM EXTRACT (PISUM SATIVUM (PEA) EXTRACT) ● o-CYMEN-5-OL ● SALICYLIC ACID ● TOCOPHERYL ACETATE ● SORBITAN OLEATE ● BHT ● TOCOPHEROL

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Depiderm SPF 15 течност против пеги (30ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *