fbpx
Sale!

Uriage Depiderm крем за раце SPF 15 (50ml)

1,100.00ден 880.00ден

Содржи регенеративна формула: одлична поддршка за испукани и иритирани раце. Состојките на кремот, покрај веќе споменатите предности, нудат и дополнителен ефект на промена на бојата на можните пигментни точки, кои во возраста имаат тенденција да се појавуваат главно на рацете. Заштитниот УВ-филтер интензивно ја штити кожата на телото и рацете од формирање на такви дамки.

Содржи регенеративна формула: одлична поддршка за испукани и иритирани раце. Состојките на кремот, покрај веќе споменатите предности, нудат и дополнителен ефект на промена на бојата на можните пигментни точки, кои во возраста имаат тенденција да се појавуваат главно на рацете.

Заштитниот УВ-филтер интензивно ја штити кожата на телото и рацете од формирање на такви дамки.

Масирајте ја областа на рацете со кремот. Рацете стануваат нежни и пријатно меки.

Клучни состојки
вода – ја навлажнува и интензивно ја навлажнува кожата и осигурува дека горниот кожен слој е секогаш навлажнет

Витамин Е – ја штити кожата и делува антиоксидативно

Cx комплекс – комплекс кој обезбедува губење на бојата на пигментираните предели

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Depiderm крем за раце SPF 15 (50ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *