fbpx
Sale!

Uriage D.S. шампон против првут 200ml / 500ml

428.00ден736.00ден

Шампон за средно моќен првут и иритиран скалп. Смирува и намалува чешање. Текстура на пенеста течност.

Clear

Uriage DS шампон против првут (200 ml):

 • Смирува и работи против чешање:
  • Uriage термална вода 10%: смирува и навлажнува,
  • Екстракт од планика
 • Ја враќа равнотежата на скалпот:
  • Пироктон оламин.
 • Себорегулаторно дејство:
  • цинк лактат: спречува мрсење на косата.
  • нежно и миризливо чистење (мирис на бела коприва)

Конзерванс: пироктон оламин. Хипоалергично и некомедогено дејство. Без парабен.

Предности:

 • Отстранува првут,
 • Работи против иритација.
 • Чисти
 • Висока толеранција, без парабени, без сапуни, нежен мирис
 • Крем-пена, се мие

Користете:
Еднаш до двапати неделно. Нанесете на скалпот, челото и вратот, нежно масирајте и исплакнете темелно со топла вода.

Состојки (INCI):

AQUA (WATER, EAU) ● SODIUM LAURETH SULFATE ● SODIUM COCOYL GLUTAMATE ● COCAMIDOPROPYL BETAINE ● DECYL GLUCOSIDE ● PARFUM (FRAGRANCE) ● BUTYLENE GLYCOL ● PIROCTONE OLAMINE ● COCO-GLUCOSIDE ● GLYCERYL OLEATE ● CITRIC ACID ● PEG-4 DISTEARYL ETHER ● ZINC LACTATE ● POLYQUATERNIUM-22 ● SODIUM CHLORIDE ● POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6 ● GLYCERIN ● DISTEARYL ETHER ● LAURETH-2 ● PEG/PPG-120/10 TRIMETHYLOLPROPANE TRIOLEATE ● DICAPRYLYL ETHER ● COCONUT ACID ● SODIUM BENZOATE ● HIBISCUS SABDARIFFA FLOWER EXTRACT ● PHYTOSPHINGOSINE ● t-BUTYL ALCOHOL ● ALCOHOL ● LEONTOPODIUM ALPINUM FLOWER/LEAF EXTRACT ● ASIATICOSIDE ● POTASSIUM SORBATE.

Начин на издавање

,

Производител

Пакување

,

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage D.S. шампон против првут 200ml / 500ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *