fbpx
Sale!

Uriage D.S. Hair нежен, балансирачки шампон 200ml

535.00ден 428.00ден

Нежен шампон за сите типови на коса. Текстура на пенеста течност.

Карактеристики на Uriage DS балансирачкиот шампон:

  • Смирува и работи против чешање,
  • Го враќа скалпот во рамнотежа,
  • Нежно и миризливо чистење (мирис на бела коприва)
  • Конзерванс: пироктон оламин.
  • Хипоалергично – некомедогено – без парабен

Погоден за:
Дневна употреба. По третманот против првут, како превентива.

Користете:
Користете го секој ден или заедно со DS шампонот за првут. Нанесете на влажна коса, чело и тил. Нежно масирајте, нека настане пена, па потоа оставете 2-3 минути и потоа исплакнете темелно.

Предупредувања:
Избегнувајте контакт со очите.

Состојки (INCI):

Aqua (Water, Eau), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoyl Glutamate, Decyl Glucoside, Butylene Glycol, Parfum (Fragrance), Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Polyquaternium-22, Sodium Benzoate, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Sodium Chloride, Citric Acid, Glycerin, Piroctone Olamine, Coconut Acid, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Phytosphingosine, Alcohol, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Asiaticoside, Potassium Sorbate.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage D.S. Hair нежен, балансирачки шампон 200ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *