fbpx
Sale!

Uriage Bebe creme lavante емулзија за миење + подарок млеко за нега

970.00ден 776.00ден

Идеална пенлива емулзијаза миење на новороденчиња, бебиња и деца. За лице, тело и коса.

Без парабени, без класични сапуни. Хипоалергично, некомедогено. Офталмолошки тестиран.

Содржи 1/3 хранливо млеко затоа истовремено ја чисти и негува кожата. Филиолошкиот рН се погрижува продуктот да не ја дражи кожата.

Користете:
Нанесете ја на влажна кожа и коса, нежно масирајте ја до пена и исплакнете со вода.

Главни состојки:
Uriage термална вода со смирувачко дејство, нежни состојки за чистење и благ мирис.

Состојки (INCI):

Aqua (Water, Eau), Magnesium Laureth Sulfat, Decyl Glucoside, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Parfum (Fragrance), Styrene/Acrylates Copolymer, Sodium Chloride, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, DMDM Hydantoin, Citric Acid, Shorea Stenoptera Seed Butter.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Bebe creme lavante емулзија за миење + подарок млеко за нега”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *