fbpx
Sale!

Uriage Bariesun тониран крем со SPF 50+ (50ml)

590.00ден 472.00ден

Uriage Bariesun кремот со заштитет фактор нуди многу висока заштита од УВА и УВБ зраци, намалува настанување на слободни радикали и сушење на горниот слој на кожата. Лесна и немасна текстура со нежен мирис, пријатна за употреба.

Во менито подолу изберете ја соодветната боја на кремот според вашиот тен.

Clear

Без октокрилен, без парабен во алкохола. Хипоалергено и некомедогено.

Упораба:
Нанесете еднакомерен слој пред да бидете изложени на сонце. Нанесувањето повторуватје го на секои два часа или после капење.

Состојки (INCI):

ВОДА , DICAPRYLYL CARBONATE, URIAGE THERMAL SPRING WATER, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, HYDROGENATED VEGETABLE OIL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), C 20-22 ALKYL PHOSPHATE, TRIACONTANYL PVP, C 20-22 ALCOHOLS, CI 77492 (IRON OXIDES), GLUCOSE, PARFUM (FRAGRANCE), CHLORPHENESIN, XANTHAN GUM, BENZOIC ACID, TETRASODIUM EDTA, HYDROGENATED POLYDECENE, O-CYMEN-5-OL, SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHERYL ACETATE,PROPYLENE GLYCOL, TREHALOSE, CITRIC ACID, ASCORBYL TETRAISOPALMITATE.

Начин на издавање

,

Производител

Боја

Темна кожа – златна, Светла кожа

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Bariesun тониран крем со SPF 50+ (50ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *