Uriage Bariesun SPF50+ заштитен лосион за деца (100ml)

1,398.00ден

Uriage Bariesun SPF50+ нуди највисока можна заштита од УВА и УВБ зрачење.

Uriage Bariesun SPF50+ нуди највисока можна заштита од УВА и УВБ зрачење. Може да се размачкува и да се впие во кожата скоро веднаш. Без парфем и масла е супер избор за чувствителна кожа. Може да се користи на лицето и на телото.
Карактеристики:

  • водоотпорен лосион за сончање за деца
  • погоден за лице и тело
  • без парфеми и масла
  • многу висока заштита од сончева светлина
  • лесен за користење

Начин на употреба: Нанесете го рамномерно на кожата и повторувајте ја апликацијата на секои 2 часа за време на сончање или после капење, бришење со крпа и потење. Наш совет: Препорачуваме комбинирање со други производи на Uriage:

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Bariesun SPF50+ заштитен лосион за деца (100ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *