Uriage Bariesun SPF30 заштитен крем за лице (50ml)

699.00ден

Uriage Bariésun SPF 30 кремот за лице нудицелосна заштита од УВА / УВБ зраци, слободни радикали и дехидрација на епидермисот.

Шифра: 1424071 Категории: , Ознака:

Uriage Bariésun SPF 30 кремот за лице нудицелосна заштита од УВА / УВБ зраци, слободни радикали и дехидрација на епидермисот. Лесната и немасна текстура, но и нежниот мирис го прават пријатен за употреба.

Без октокрилин, без парабени и алкохол. Хипоалергично и некомедогено.

Користете:
Нанесете рамномерен слој крем на лицето / телото пред изложување на сонце. Повторете ја апликацијата на секои 2 часа или по капење.

Uriage Bariésun е првиот крем за сончање за деца и возрасни кој ја одржува кожата ослободена од октокрилен (филтер што предизвикува алергии на кожата). Технолошките иновации во заштитата од сонцето Uriage Bariésun обезбедуваат безбедна и висока заштита, како и пријатна и универзална употреба.

Со новиот ултра-ефикасен анти-УВА-УВБ филтер комплекс, линијата Bariésun е погодна за сите типови на кожа. Минерални формули без хемиски филтри, конзерванси и вештачки мириси се погодни дури и за најчувствителните типови на кожа.

Производите на Bariésun се водоотпорни и не се мрсни.

Предупредувања:
Заштитете се дополнително со носење облека (капа, маица, очила за сонце, …). Не се изложувајте на најжешките часови од 12 часот до 16 часот. Не изложувајте доенчиња и мали деца на директна сончева светлина. Прекумерното изложување на сонце сериозно го загрозува вашето здравје, дури и кога користите препарат за сончање. Нанесете производ со заштитен фактор пред изложување на сонце, особено по потење, капење или користење на крпа, повторно ставете го производот неколку пати и одржувајте заштита.

Состојки (INCI):

AQUA (WATER,EAU) – DICAPRYLYL CARBONATE – ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE – DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – ETHYLHEXYL SALICYLATE – ISODECYL NEOPENTANOATE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – NYLON-12 – GLYCERIN – TRIACONTANYL PVP – C20-22 ALKYL PHOSPHATE – C20-22 ALCOHOLS – DIMETHICONE – BUTYLENE GLYCOL – PHENOXYETHANOL – DECYL GLUCOSIDE – GLUCOSE – CHLORPHENESIN – PARFUM (FRAGRANCE) – XANTHAN GUM – HYDROGENATED POLYDECENE – o-CYMEN-5-OL – TOCOPHERYL ACETATE – SODIUM HYDROXIDE – TREHALOSE – PROPYLENE GLYCOL – ASCORBYL TETRAISOPALMITATE – BHT – CI 75470 (CARMINE) – CITRIC ACID – TOCOPHEROL – SODIUM CITRATE – POLYQUATERNIUM-51.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Bariesun SPF30 заштитен крем за лице (50ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *