Uriage Bariesun спреј за деца SPF 50+ (200 ml) + гратис крпа

1,090.00ден

Спрејот за деца со филтер со висок заштитен фактор нуди многу висока заштита од УВА и УВБ зраци и слободни радикали. Спречува формирање на сува кожа. Содржи термална вода Uriage. Некомедогена. За лице и тело.

Користете:
Нанесете го производот пред изложување на сонце и повторно ставајте редовно, особено по пливање, потење и користење на крпа за да ја одржите оригиналната заштита. Недоволното количество на нанесен спреј го намалува нивото на заштита.

Состојки (INCI):

AQUA (ВОДА) – DICAPRYLYL CARBONATE – URIAGE THERMAL SPRING WATER – METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – GLYCERIN – TRIACONTANYL PVP – DECYL GLUCOSIDE – BUTYLENE GLYCOL – HYDROGENATED POLYDECENE – C20-22 ALKYL PHOSPHATE – C20-22 ALCOHOLS – GLUCOSE – CHLORPHENESIN – BENZOIC ACID – TETRASODIUM EDTA – XANTHAN GUM – TOCOPHERYL ACETATE – O-CYMEN-5-OL – PROPYLENE GLYCOL – TREHALOSE – CITRIC ACID – SODIUM HYDROXIDE – ASCORBYL TETRAISOPALMITATE.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Bariesun спреј за деца SPF 50+ (200 ml) + гратис крпа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *