Sale!

Uriage Bariesun минерален крем SPF 50+ (100ml)

616.00ден

Без хемиски филтри, без парфем и конзерванси. Хипоалергично и некомедогено.

Користете:
Нанесете рамномерен слој крем на лицето / телото пред изложување на сонце. Повторете ја апликацијата на секои 2 часа или по капење.

Uriage Bariésun е првиот крем за сончање за деца и возрасни, кој ја одржува кожата без октокрилин (филтер што предизвикува алергии на кожата). Технолошките иновации во заштитата од сонцето Uriage Bariésun обезбедуваат безбедна и висока заштита.

Со новиот ултра-ефикасен анти-УВА-УВБ филтер-комплекс, линијата Bariésun е погодна за сите типови на кожа. Минерални формули без хемиски филтри, конзерванси и вештачки мириси се погодни дури и за најчувствителните типови на кожа.

Производите на Bariésun се водоотпорни и не се мрсни.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Bariesun минерален крем SPF 50+ (100ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *