Uriage Bariederm Cica дневен серум (30ml)

1,350.00ден

Дерматолошки серум Bariederm Cica Daily ја зајакнува и штити кожата изложена на дневни надворешни стресови.

Шифра: 1424073 Категории: ,

Дерматолошки серум Bariederm Cica Daily ја зајакнува и штити кожата изложена на дневни надворешни стресови, како што се: загадување, дневна хигиена(бричење, употреба на АХА киселини), естетски зафати (ласер, пилинг), носење маска и визир, работна околина или екстрмна микроклима (клима, екстремни температури, сонце, висока влажност).

Главни состојки на дневната серија Uriage Bariederm-Cica:

  • Термичко-биотски комплекс – 10,5% (термичка вода од урит + пребиотик) – ја враќа рамнотежата на кожата бариера
  • Centella asiatica + Pro витамин Б5 (пантенол): ја обновуваат кожата
  • Хијалуронска киселина (висока молекуларна тежина): ја хидрира и ја надополнува кожата
  • Дипептид: оптимизира регенерација на кожата
  • Uriage термална вода 10%: хидрира, смирува, го балансира микробиомот

Резултат:
Тенот е сјаен и рамномерен, кожата е смирена и поотпорна. Без конзерванси. Тестирано под дерматолошки надзор. Хипоалергично. Пријатна, освежувачка текстура.

Користете:
Нанесете двапати на ден на исчистената кожа.

Состојки (INCI):

AQUA (WATER, EAU), GLYCERIN, DIGLYCERIN, 1,2-HEXANEDIOL, INULIN, PANTHENOL, SODIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, XANTHAN GUM, SODIUM HYALURONATE, PROPANEDIOL, CENTELLA ASIATICA LEAF EXTRACT, CITRIC ACID, ZINC GLUCONATE, GLUTAMYLAMIDOETHYL INDOLE

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Bariederm Cica дневен серум (30ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *