fbpx
Sale!

URIAGE Bariederm маст за оштетена и испукана кожа

920.00ден 736.00ден

Наменет е за стари или нови пукнатини на рацете, нозете, лактите и колената со тврда, груба кожа или без неа.

Наменет е за стари или нови пукнатини на рацете, нозете, лактите и колената со тврда, груба кожа или без неа.

Содржи Poly-2p, ексклузивна патентирана состојка. Комбинацијата на двата полимери резултира во четири својства со докажана ефикасност:

  • заштитно и изолационо дејство што спречува понатамошно оштетување
  • длабоко закрепнување
  • омекнувачки ефект кој ги рехидрира сувите области
  • мазнење ефект што ги елиминира грубите области.

За возрасни и деца. Без мирис, без конзерванс. Хипоалергично, некомедогено.

Користете:
Нанесете ја мастата користејќи ја вклучената шпатула и темелно пополнете ја пукнатината. Повторете ја апликацијата до двапати на ден или повеќе пати доколку е потребно.

Состојки (INCI):

Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Ozokerite, Hydrogenated Polydecene, Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax), Hydrogenated Avocado Oil, Dimethicone, Panthenol, Glycerin, Triacontanyl Pv P- Paraffin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Dipentaerythrityl Tetrahydroxystearate/Tetraisostearate, Glycine Soja (Soybean) Oil Unsaponifiables, Squalane- Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Tocopheryl Acetate, Polyquaternium-61, Bht.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “URIAGE Bariederm маст за оштетена и испукана кожа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *