fbpx
Sale!

Uriage Bariederm заштитен крем за лице и тело

830.00ден 664.00ден

Uriage Bariederm е крем со двоен ефект на заштита и регенерација. Корисен е за заштита на кожата кај акутен иритантен дерматитис, хроничен иритантен дерматитис и алергиски контактен дерматитис, за деца и возрасни.

Ја заштитува кожата на лицето, рацете и телото (детергенти, градежни материјали, бои за коса, никел, …).

За деца и возрасни. За лице и тело. Без парабени, без мирис. Хипоалергично, некомедогено, неоклузивно.

Состав: комплекс од два полимери на поли-2П го штити оштетениот површински слој на кожата и создава заштитен филм на кожата на длабочина до 10 микрометри. Растителни скулани и стероли ја хранат кожата, а 10% од термичката вода Uriage штити од слободни радикали, ја навлажнува и ја смирува кожата.

Водоотпорен, не остава масни траги.

Користете:
Нанесувајте неколку пати на ден на чувствителна, но здрава кожа, пред контакт со супстанции што можат да предизвикаат иритација. Не ставајте околу очите, нанесете тенок слој.

Состојки (INCI):

Aqua (Water), Hydrogenated Polydecene, Uriage Thermal Spring Water, Octyldodecanol, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Butylene Glycol, Stearyl Dimethicone, Glycerin, Pvp, Squalane, Magnesium Sulfate, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Dimethicone, Chlorphenesin, Diazolidinyl Urea, O-Cymen-5-Ol, Polyquaternium-51.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Bariederm заштитен крем за лице и тело”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *