fbpx
Sale!

Uriage Bariederm заштитен крем за раце 50мл 1+1 гратис

1,100.00ден 440.00ден

Кремот за раце Uriage Bariederm има нелеплива текстура и брзо се апсорбира во кожата.

Користете:
Нанесете на рацете, колку што е потребно. Само за надворешна употреба. Не-оклузивна, водоотпорна.

Состојки (INCI):

AQUA (WATER), PARFFINUM LIQUIDUM (MINERAL OIL), CETYL PEG-PPG-10/DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, STEARYL DIMETHICONE, SQUALANE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, DIMETHICONE, HYDROGENATED POLYDECENE, MEL (HONEY), PVP, MAGNESIUM SULFATE, TAPIOCA STARCH, CHLORPHENESIN, 0-CYMEN-5-OL, POLYQUATERNIUM-51, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, CITRIC ACID.

Производител

Начин на издавање

,

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Bariederm заштитен крем за раце 50мл 1+1 гратис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *