Uriage Age Protect серум против брчки (30ml) + ГРАТИС крем (40ml)

1,500.00ден

Интензивен серум Uriage Age Protect Multi Action е погоден за сите типови на кожа.

Иновација против стареење на Uriage: патент BLB * во комбинација со ексклузивни активни состојки (ретинол, хијалуронска киселина, растителни екстракти и витамини) и уникатни својства на термичката вода Uriage: видливо ги измазнува брчките и фините линии, ја зацврстува и ја надополнува кожата, помага при отстранување на дамки, штити од ЛЕД светлина и ја враќа виталноста на кожата и здравиот сјај. После една недела употреба, кожата добива здрав сјај и изгледа поцврста и помлада.

Шише со пумпа.

Користете:
Нанесете наутро и / или навечер пред кремот на претходно исчистената кожа. Избегнувајте контакт со очите. Не се препорачува за бремени жени. Ако почувствувате чувство на пецкање на вашата кожа, отстранете го производот. Дерматолошки тестиран.

Состојки (INCI):

Aqua (Water, eau), Propanediol, Lactic Acid, Isodecyl Neopentanoate, Polysorbate-60, Glycerin, Butylene Glycol, Sodium Hydroxide, Cetyl Alcohol, Limnanthes Alba Seed Oil (Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil), Sorbitan Stearate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Retinyl Palmitate, Croton Lechleri Resin Extract, Tocopherol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethicone, Caesalpinia Spinosa Fruit Extract, CI77891 (Titanium Dioxide), Chlorphenesin, Xanthan Gum, Parfum (Fragrance), Mica, O-Cy-Men-5-Ol, Kappaphycus Alvarezii Extract, Adenosine, Theobroma Cacao Seed Extract (Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract), Tin Oxide.

Крем Uriage Age Protect Multi Action

Иновација против стареење на Uriage: патент BLB (исто како при серумот).

Користете:
Нанесете наутро на претходно исчистената кожа. Избегнувајте контакт со очите. Не се препорачува за бремени жени. Во случај да почувствувате пецкање на кожата, извадете го производот од кожата. Дерматолошки тестиран.

Состојки:

Aqua (Water, Eau), Dimethicone, Cetearyl Ethylhexanoate, Diglycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hydrogenated Polydecene, Isononyl Isononanoate, Limnanthes Alba Seed Oil (Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil), Squalane, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Butylene Glycol, Jojoba Esters, 1-2-Hexanediol, Boron Nitride, Steareth-2, Steareth-21, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Sodium Hyaluronate, Croton Lechleri Resin Extract, Tocopherol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Cetyl Alcohol, Polyglycerin-3, Parfum (Fragrance), Polyacrylate Crosspolymer-6, CI77891 (Titanium Dioxide), Chlorphenesin, Caesalpinia Spinosa Fruit Extract, Mica, O-Cy-Men-5-Ol, Acacia Decurrens Flower Cera (Acacia Decurrens Flower Wax), Helianthus Annuus Seed Cera (Helianthus Annuus (Sunflower), Seed Wax), Polysorbte-60, Sorbitan Isostearate, Kappaphycus Alvarezii Extract, Adenosine, Theobroma Cacao Seed Extract (Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract), Tin Oxide, T Butyl Alcohol, Citric Acid.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage Age Protect серум против брчки (30ml) + ГРАТИС крем (40ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *