fbpx
Sale!

Uriage 1er Bebe детски шампон 200ml

420.00ден 336.00ден

Шампон за бебиња и деца кој не содржи класични сапуни. Нежно ја чисти косата и скалпот. Ја одржува природната рамнотежа на скалпот.

Не ги иритира очите, лесно се мие.
Не содржи класични сапуни. Без парабени, без класични сапуни, феноксиетанол, силикон, сулфати, фталати.

Главни состојки:
Uriage термална вода со смирувачко дејство, нежни состојки за чистење и благ мирис.

Користете:
нанесете на влажна коса, масирајте и добро исплакнете.

Состојки (INCI):

AQUA (WATER) – URIAGE THERMAL SPRING WATER – SODIUM COCOAMPHOACETATE – SODIUM COCOYL GLUTAMATE – SODIUM CHLORIDE – CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE – CETEARETH-60 MYRISTYL GLYCOL – CITRIC ACID – PARFUM (FRAGRANCE) – SODIUM BENZOATE – COCO-GLUCOSIDE – GLYCERYL OLEATE – POLYQUATERNIUM-10 – SODIUM ACETATE.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage 1er Bebe детски шампон 200ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *