fbpx
Sale!

Uriage 1er Bebe масло за капење (500 ml)

870.00ден 696.00ден

Нежната, пенеста текстура со многу пријатен мирис нежно ја чисти кожата на вашето бебе и го штити нејзиниот хидролипиден слој. Термалната вода Uriage ја зајакнува бариерата на кожата и ја штити дури и најчувствителната кожа.

Нежната, пенеста текстура со многу пријатен мирис нежно ја чисти кожата на вашето бебе и го штити нејзиниот хидролипиден слој. Термалната вода Uriage ја зајакнува бариерата на кожата и ја штити дури и најчувствителната кожа.

Користете:
Користете секојдневно за капење или туширање. Нежно нанесете го маслото на влажна кожа со кружни движења, исплакнете ја и исушете ја кожата без триење. За бебиња и деца. За лице, тело и скалп. Не содржи шампон, има физиолошка pH вредност, е хипоалергично.

Состојки (INCI):

Aqua (Water), Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocamphoacetate, Parfum (Fragrance), Citric Acid, Sodium Benzoate, Laureth-2, Peg/PPG/120-10 Trimethyllolpropane Trioleate, Sodium Chloride, Polyquaternium-10, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Acetate.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage 1er Bebe масло за капење (500 ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *