fbpx
Sale!

Uriage 1er Bebe линимент за чистење (500ml)

825.00ден 660.00ден

Нежно ги отстранува нечистотиите од областа на пелените. Помага да се спречи и намали црвенилото и пеленскиот осип. Активните состојки на линиментот за чистење на бебиња Uriage 1er нежно ги отстрануваат сите нечистотии. Збогатено со термалната вода Uriage, ја смирува детската кожа уште од првата апликација. Збогатено со растителни масла (сончоглед и лен), богато со омега 3 и 6 масни киселини, создава заштитен и изолационен филм на површината на кожата што ја штити кожата. Магнезиум хидроксид го неутрализира дејството на урична киселина.

Упатство за употреба: Протресете го добро пред употреба и нанесете го со памучна подлога, па нежно исчистете го. Нема потреба да исплакнувате. Погоден за област на пелена. Од првиот ден.

Состојки (INCI):

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Aqua (Water, Eau), Glycerin, Butylene Glycol, Sodium Chloride, Cera Alba (Beeswax), Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil, Magnesium Sulfate, Pentaerythrityl Distearate, Octyldodecanol, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Magnesium Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Octyldodecyl Xyloside, Peg-30 Dipolyhydroxystearate.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Uriage 1er Bebe линимент за чистење (500ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *