Sale!

Natura Therapy Snail Complex 2+1 ГРАТИС

1,990.00ден

Снаил Комплекс e додаток на исхраната со екстракт од полжав, екстракти од куркума, босвелија и витамин Ц, наменет за одржување на здравјето на зглобовите и сврзното ткиво. Препаратот е неменет за сите кои страдаат од артритис (гонартроза, коксартроза и други форми на остеоартритис и ревматоиден артритис), проблеми со лигаменти, тетиви, спортски и други повреди, или дегенеративни промени на зглобовите. Исто така, помага и кај лица со заболувања и повреди на рбетниот столб и карлицата како ишијас, лумбаго, спондилоза и др.

Шифра: 1423929 Категории: ,

Редовната употреба на Снаил Комплекс обезбедува:
• Нутрилекс протеински комплекс од екстракт од полжав, со Алантоин за здрава рскавица, подмачкани и подвижни зглобови;
• куркумин и екстракт од босвелија, со клинички научно докажано анти-инфламаторно дејство за смирување на воспаленијата, што овозможува намалување на отокот и болките;
• витамин Ц кој помага во продукцијата на колаген и е нопходен за обнова и функција на сврзното ткиво во зглобовите.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Natura Therapy Snail Complex 2+1 ГРАТИС”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *