fbpx

Serrapeptase 250.000 iu таблети

1,380.00ден

Протеолитичкиот ензим има значајна улога во разградбата на некротичните ткива без да предизвика оштетување на  здравото, неоштетено ткиво. Ги разложува интермедијерните воспалителни содржини и дејствува на нив.

Воспалителните процеси почнуваат да достигаат размери на епидемија  и се, се почести. Воспалението, во нормални околности е нормален акутен одговор на организмот кон оштетувања од различна природа (физичка, хемиска, биолошка). Воспалителниот процес ако не се третира со соодветен третман понекогаш  преминува во хроничен процес кој потоа развива различни потешкотии кои можат да го нарушат квалитетот на животот.

Serrapeptidase претставува протеолитички ензим кој се добива од кожурецот на свилената буба која прв пат е култивирана во Кина пред 5000 години. Како излегува свилената буба од својот кожурец кога ќе ја заврши метаморфозата? Тие користат дигестивен ензим познат како Serrapeptidase или познат како Serrapeptase,  кој игра значајна улога во разградбата на нивната обвивка од која треба да се ослободат и да почнат да функционираат.

Протеолитичкиот ензим има  значајна улога во разградбата на некротичните ткива без да предизвика оштетување на  здравото, неоштетено ткиво. Ги разпожува интермедиерните воспалителни содржини и дејствува на нив. За комерцијални цели серапептазата се извлекува од пробиотската бактерија Сератиа.

*  Не содржи  глутен, пченица, млечни производи, шеќер, сол, вештачки бои, конзерванси и ароми.

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Дозирање

Возрасни, една таблета на  ден на празен стомак. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес, освен ако не е препорачан од соодветно квалификувано лице.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Serrapeptase 250.000 iu таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *