SeptaNazal спреј за нос за деца

179.00ден

СептаНазал спрејот ги стеснува крвните садови во носната слузница и го намалува отокот на носната слузница и лачењето на секрет. На тој начин, се намалаува чувството на затнат нос. Покрај тоа, овозможува заздравување и ја штити носната слузница.

Септаназал спрејот за нос за деца содржи ксилометазолин хидрохлорид и декспантенол.

Септаназал за деца се употребува:

  • за намалување на отокот на носната слузница при воспаление на носната слузница (ринитис) и за заздравување на повредите (лезиите) на слузницата,
  • за олеснување при неалергиско воспаление на носната слузница (вазомоторен ринитис),
  • за лекување на отежнато дишење низ носот по операција на носот.

Наменет за деца на возраст од 2 до 6 години.

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “SeptaNazal спреј за нос за деца”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *