Sendo Advance 3 дигитален монитор за крвен притисок + ГРАТИС ДИГИТАЛНА ВАГА

4,350.00ден

SENDO ADVANCE 3 е нашиот нов премиум дигитален апарат за мерење на крвен притисок. Дизајниран за мерење на бицепс, е произведен со највисоките стандарди за производство за да се обезбеди долгорочен мониторинг на кардиоваскуларниот систем. Клучните карактеристики на SENDO ADVANCE 3 се:

 • Нов HIRA технологија за откривање неправилна работа на срцето и категоризација
 • Индикатор за грешка на вклопената манжетна
 • Алерген манжетна бесплатно
 • Практично заштитна торбичка за носење
 • Дизајнирањето на монитор за крвен притисок,  така иновативен како SENDO ADVANCE 3 би било невозможно без јапонската традиција во градењето на електронски монитори за крвен притисок.

HIRA ИЛИ КУРС АНАЛИЗА ЗА НЕПРАВИЛНО ОТЧУКУВАЊЕ НА СРЦЕТО.

Технологијата зад функцијата на HIRA ги открива и анализира неправилните срцеви ритми. Со едно користење, за секоја неправилна работа на срцето, читањето се зачувува во меморијата на мониторот; Штом ќе се акумулира историјата на неколку (7) читања, HIRA ќе го оцени секое наредно читање, стапката неправилности како еден од четирите претходно дефинирани нивоа и да издаде соодветна советодавна порака на дисплејот.

HIRA технологија покажува 4 нивоа на ризик, во зависност од фреквенцијата:

 • Ниво 0: Нема индикации
 • Ниво 1: Мал – Се појавува повремен IHB. Проверувајте го редовно.
 • Ниво 2: Висок – Внимавајте на IHB. Внимавајте.
 • Ниво 3: Опасен – Внимавајте.

КЛИНИЧКИ ВАЛИДЕН ВО СОГЛАСНОСТ СО EЗХ (ЕВРОПСКО ЗДРУЖЕНИЕ ЗА ХИПЕРТЕНЗИЈА) ПРОТОКОЛИТЕ

Прецизноста и доверливоста на SENDO ADVANCE 3 беа потврдени од страна на Европската асоцијација за хипертензија во согласност со нивните најнови протоколи.

ЗГОЛЕМЕНА ТОЧНОСТ ПРЕКУ НАМАЛУВАЊЕ НА ЧОВЕЧКА ГРЕШКА

Правилното поставување и прицврстување на манжетната, како седењето уште се од суштинско значење за преземање на точно читање. Сега е полесно да се постигне минимизирање на човечка грешка со две од последните иновации од инженерите на SENDO ADVANCE 3: Манжетни Индикатор за грешки и индикатор за грешка движење.

ВИСОКО-КВАЛИТЕТНИ МАТЕРИJАЛИ ЗА ПОВЕЌЕТРАЕН, ПОБЕЗБЕДЕН МОНИТОР ЗА КРВЕН ПРИТИСОК

Новата торбичка за носење на SENDO ADVANCE 3 е изработена од специјална заштитна пена обложена со еко кожа. Компактниот,рационализираниот дизајн на предметот и високотехнолошки и еколошки материјали помагаат да се заштити уредот и да ја зголемат својата издржливост. На сите нови, слободни алерген манжетни се произведени со слично иновативен латекс и безметални суровини за да се приспособат дури и најчувствителните типови на кожа.

SENDO ADVANCE 3: ЗА МОНИТОРИНГ НАДГРАДБА НА КАРДИОВАСКУЛАРНИОТ СИСТЕМ

Сега со HIRA технологиjата, клинички тестиран квалитет и одлична услуга за корисници.

Стандардната SENDO ADVANCE 3 манжетна е дизајнирана за 22-32 см обем на бицепс. Ако ви е потребна манжетна со различна големина, ние можеме да го замениме со потребната големина апсолутно без дополнителни трошоци.

Дополнителни информации во врска со гаранција, употреба или функции се достапни преку нашата контакт форма и телефонска линија за клиентите – 080 020 020.

Што има во кутијата?

 • Монитор за крвен притисок Sendo Advance 3
 • Стандардна манжетна за бицепс со обем од 22-32 см.
 • Упатство за употреба на македонски јазик
 • Батерии (4xAA)
 • Адаптер за поврзување со електричната мрежа
 • Практична торба за складирање
 • Гарантна картичка
Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Sendo Advance 3 дигитален монитор за крвен притисок + ГРАТИС ДИГИТАЛНА ВАГА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *