fbpx

Seхovit Forte

1,090.00ден

Комбинација на гинко билоба и корејски женшен, дополнето со есенцијални амино киселини, витамини како витамин А, Ц и Е, минералите цинк и селен кои овозможуваат да се почувствува разликата во машкиот активен живот.

Витаминот Ц придонесува за нормален енергетски метаболизам, за нормална функција на имуниот систем и намалување на исцрпеноста и заморот.

Цинкот придонесува да се одржи концентрацијата на серум тестостеронот.

Селенот придонесува за нормална сперматогенеза, нормален имун систем и оксидативен стрес. Придонесува во нормалната функцијата на тироидната жлезда.

Состав: Vitamin C 100mg, Vitamin E (natural source) 67mg, Zinc 15mg, Selenium 100ug, L­-Arginine HCl 250mg, L-­Carnitine 50mg, L-­Methionine 50mg, L­-Phenylalanine 50mg, Korean Ginseng 15:1 extract (standardised to 20% gin­senosides)[equivalent to 900mg powder] 60mg, Ginkgo Biloba extract (standardised to 24% glycosides & 6% terpenoids) 50mg.

Дозирање

Лица над 16 годишна возраст, по една таблета дневно. Да не се надминува препорачаната дневна доза освен ако за тоа не ве советувало соодветно квалификувано лице.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Ве молиме побарајте професионален совет пред да го земете овој додаток, ако сте на било какви лекови.

** Без додаток на квасец, пченица, соја, млечни производи, сол, вештачки бои и конзерванси.

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Seхovit Forte”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *